در شرايطي که کمپاني هاي خارجي صنعت خودرو براي در اختيار گرفتن بازار بزرگ ايران در فضاي پسابرجام لحظه شماري مي کنند، برنامه ثريا به آسيب شناسي صنعت خودرو و بررسي راهکارهاي ارتقاي توان طراحي و توليد داخل خودرو و قطعات و مجموعه‌هاي خودرو و بررسي ضرروت توجه به نوآوري بومي و تحقيق و توسعه و نيروهاي انساني توانمند داخلي بويژه در حوزه خودورهاي الکتريک و سبز بپردازد.
تاريخ: 06/03/1395
ثريا در دومين برنامه سري جديد خود و بنا به درخواست هاي مکرر بينندگان، به چالش هاي توليد و عرضه مسکن پرداخت.
تاريخ: 30/02/1395
راهکارهاي گسترش عدالت آموزشي درکشور از مسائلي است که با تفسيرها و اقدامات متفاوتي در فضاي برنامه ريزي کشور روبه‌رو شده است و حتي واگذاري مدارس دولتي به بخش خصوصي با عناوين مختلف در دستور کار دولت‌ها قرار گرفته است؛ اصل 30 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران مي گويـد: دولت موظف است وسايل آموزش و پروش رايگان را براي همه ملت تا پايان دوره متوسطه فراهم سازد و وسايل‌ تحصيلات عالي را تا سرحد خودکفايي کشور به طور رايگان‌ گسترش دهد.
تاريخ: 23/02/1395
در چهارمين سالگرد ثريا، اين برنامه به مردم خوزستان تقديم شد؛ در اين برنامه با حضور دکتر روح‌الله ايزدخواه، دبير انديشکده جهاد اقتصادي و مدير انديشکاه توسعه منطقه‌اي فناوران به محروميت‌زدايي در استان خوزستان و بررسي ظرفيت‌هاي توسعه بومي اين استان پرداخته شد.
تاريخ: 15/12/1394
در پلي بک هاي اين برنامه تلاش شده است نقش خواص در انحراف جوامع با بررسي نقاط برجسته تاريخ اسلام مشخص شود.
تاريخ: 06/08/1394
مشکل عرضه کالا و تنظيم بازار در حوزه محصولات کشاورزي مسئله اي است که مدتهاست در توليدات کشاورزي وجود دارد. کارشناسان معتقدند سالهاست در حالي که درامد دلالان بازار ميوه از فروش محصولات بسيار بيشتر از خود باغداران و کشاورزان است، مسولان وزارت بهداشت تنظيم بازار را وظيفه خود نمي دانند.
تاريخ: 22/06/1394