اخبار

قسمت چهارم از مجموعه مستند "همسايه شمالي" /روايت متفاوت ثريا از سبک زندگي و شرايط ازدواج روسها تا آموزش زبان فارسي در روسيه /امشب، ساعت 20 شبکه مستند سيما
تاريخ: 06/12/1396
مستند 58 دقيقه‌اي غيرانتفاعي از زاويه نگاهي که کمتر مورد توجه بوده است، به برخي باورهاي رايج در خصوص مدارس غيرانتفاعي با نگاهي نقادانه پرداخته است. هم‌چنين در بخش‌هايي از اين مستند با نگاهي دقيق و جامع ضمن مرور تاريخچه شکل‌گيري اين مدارس، ميزان موفقيت آن‌ها در تحقق عدالت اجتماعي و يا دامن زدن به شکاف طبقاتي نيز بررسي شده است.
تاريخ: 28/10/1396
برنامه ثريا با موضوع ظرفيت‌هاي مغفول استان‌هاي کشور : راهکار معضل بيکاري و مشکلات اقتصادي چيست؟// در ايران مناطق محروم نداريم، مناطق مظلوم داريم// در دنيا از ايران به عنوان «بهشت پروژه و کسب و کار» ياد مي‌شود// ايران از لحاظ حجم توليد خرما دومين کشور دنياست // مسئولين وعده گرفتن دست توليدکننده داخلي را مي‌دهند، اما بعد پايش را مي‌گيرند!
تاريخ: 26/10/1396
آمريکا با استراتژي برش‌هاي کالباس حقوق ايران را در برجام پايمال مي‌کند.برنامه هفته اخير ثريا با موضوع بررسي بدعهدي هاي آمريکا و راهکارهاي مقابله با تحريم ها و کاهش نقش دلار در اقتصاد ايران روي آنتن شبکه اول سيما رفت. دکتر بيژن پيروز، استاد دانشگاه تهران و تحليلگر روابط بين الملل و همچنين دکتر محسن کريمي، پژوهشگر حوزه بانکي و تحريم، ميهمانان برنامه ثريا بودند.
تاريخ: 16/08/1396
دولت يازدهم از مسکن غافل بود/ تعداد مستاجران بيشتر شده است/ 40درصد مردم کشورمان اجاره نشين هستند/70 درصد از واحدهاي مسکوني ما کمتر از 100 متر است؛چند درصد از مسئولين ما در واحدهاي کمتر از 100 متر زندگي مي‌کنند؟
تاريخ: 28/07/1396