ارتباط صنعت و دانشگاه در ذره بين ثريا

در برنامه امشب ثريا بررسي مي شود

ارتباط صنعت و دانشگاه در ذره بين ثريا

سيزدهمين قسمت از برنامه‌ي تلويزيوني ثريا، امشب 24 خرداد با موضوع ارتباط دانشگاه و صنعت به روي آنتن خواهد رفت.
تاريخ: 23/3/1391
كد مطلب: 201
بازديد: 3273

در برنامه امشب ثريا بررسي مي شود

ارتباط صنعت و دانشگاه  در ذره بين ثريا

سيزدهمين قسمت از برنامه‌ي تلويزيوني ثريا، چهارشنبه شب اين هفته 24  خرداد  با موضوع ارتباط دانشگاه و صنعت به روي آنتن خواهد رفت.

در برنامه‌ي اين هفته، در كنار پخش گزارش هايي از دانشجويان دانشگاه هاي اراك و صنعتگران شهر اراك به  ميزان و چگونگي تعامل دانشگاه و صنعت و يافتن موانع عدم شكل گيري اين ارتباط در كشور پرداخته خواهد شد.

همچنين در اين برنامه مستند هايي از ارتباط چند استاد دانشگاه كه رابطه موفقي با صنعت داشته اند به نمايش در خواهد آمد و تبيين نظرات اين اساتيد و سبك ارتباط آنها با صنعت موشكافي خواهد شد.

لازم به ذكر است كه موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه هميشه از مهمترين دغدغه هاي مسئولين كشور خصوصا مسئولين متولي علم و فناوري و صنعت كشور بوده است و در اين خصوص نيز تلاش هايي صورت گرفته است و به واقع هيچ كدام از نهاد هاي متولي از اين ميزان ارتباط ابراز رضايت نمي كنند و به نوعي كليد حل اين معما هنوز در كشور  ناشناخته مانده است.

مهمان اين برنامه ثريا دكتر سالار آملي معاون دكتر سلطان خواه، معاون علمي فناوري رياست جمهوري خواهد بود كه به عنوان نهاد مرتبط كننده صنعت و فناوري در اين برنامه شركت خواهد داشت و به بررسي عوامل و دلايل نا موفق بودن اين ارتباط مي پردازند و پاسخگوي سؤالات مطرح در اين حوزه خواهد بود.

در اين برنامه گزارشي در خصوص نظرات دانشجويان دانشگاه هاي تهران در خصوص دانشجويان شهريه اي در دانشگاه تهران پخش خواهد شد.

گفتني است برنامه‌ي ثريا به عنوان ديدباني براي پيشرت ايران، كاري از گروه دانش و اقتصاد شبكه اول سيما است كه چهارشنبه هر هفته حدود ساعت يازده و ده دقيقه شب به صورت زنده از شبكه يك سيما  پخش مي‌شود.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگي
ايميل
مشاهده نظرها
دانشجوي دانشگاه تهران
تاريخ: 25/3/1391 - 0:40
برنامه شما در خصوص دانشگاه تهران 2 بسيار يک طرفه و غير منصفانه بود ...