متن برنامه

برنامه ثريا با حضور دکتر حجت ميان آبادي، استاد دانشگاه و متخصص ژئوپليتيک آب و دکتر مهدي فلاح، پژوهشگر جوان کشاورزي و کنترل ريزگردها به مشکلات و مسائل خوزستان پرداخت و بصورت علمي کانون‌هاي داخلي و خارجي ريزگردهاي اين استان را تبيين و ريشه يابي کرد.
تاريخ: 21/12/1395
درشرايطي که سه سال است پروژ¬ه¬هاي فضايي مانند فرستادن موجود زنده به فضا متوقف شده است و دوسال است که ماهواره¬اي پرتاب نشده است، برنامه ثريا ميزبان دکتر محسن بهرامي رئيس سازمان فضايي ايران و معاون وزير ارتباطات بود تا به ريشه يابي اين وقفه سه ساله بپردازد. اين در حالي است که رهبر انقلاب حدود چهار ماه پيش در ديدار با نخبگان علمي جوان از روند کند صنعت فضايي گلايه و ابراز نگراني کردند و از مسئولين امر مطالبه کردند که اين طرح¬¬هاي مهم نبايد مطلقا تعطيل يا نيمه تعطيل باشد.
تاريخ: 07/12/1395
برنامه ثريا و در آستانه سالگرد شهادت شهيد مصطفي احمدي‌روشن با حضور مهندس حسين آبنيکي، رئيس سابق مرکز توسعه سازمان انرژي اتمي و عضو هيئت مديره يکي از شرکت‌هاي غني سازي اورانيوم و مهندس عليرضا فراهاني، معاون سابق برنامه ريزي و توسعه سايت نطنز و فردو به روي آنتن شبکه يک سيما رفت.
تاريخ: 11/10/1395
ثريا در آستانه فرارسيدن 9 دي و شروع جشنواره عمار از بين هزاران آثار رسيده به جشنواره نمونه‌هايي از آثار بکر و بديع را انتخاب کرد تا مخاطبان با پيش زمينه مناسب فکري به اين جشنواره برسند.
تاريخ: 03/10/1395
برنامه اين هفته ثريا به مناسبت روز دانشجو با حضور فعالان دانشجويي از تشکل‌هاي مختلف بر روي آنتن شبکه يک سيما خواهد رفت تا از نگاه جوانان دانشجو به الزامات حرکت جنبش دانشجويي در پيگيري مسايل و چالش¬هاي مسير پيشرفت کشورو آرمان¬هاي جنبش دانشجويي نظير استکبار ستيزي، عدالتخواهي و غيره بگويد.
تاريخ: 20/09/1395