متن برنامه

رنامه ثريا به بهانه چهارمين سالگرد ابلاغ سياست‌هاي کلي اقتصاد مقاومتي توسط مقام معظم رهبري با موضوع «جاي خالي تجربه جهاد سازندگي و نقش مردم در تحقق سياست‌هاي کلي اقتصاد مقاومتي» روي آنتن شبکه يک سيما رفت
تاريخ: 06/12/1396
اين برنامه با حضور دکتر محمد مهدي نژاد نوري، استاد دانشگاه و معاون پژوهشي اسبق وزارت علوم و دکتر رضا روستا آزاد، رئيس سابق دانشگاه صنعتي شريف ميزان تحقق نقشه جامع علمي کشور را مورد ارزيابي قرار داد.
تاريخ: 25/01/1396
برنامه ثريا اين هفته به بررسي صنعت خودرو در پسابرجام و اينکه چقدر به سمت داخلي سازي حرکت مي‌کنيم پرداخت. اين برنامه با حضور دکتر ابولفضل خلخالي، عضو هيئت علمي دانشگاه علم و صنعت و مهندس علي حسن زاده، مديرگروه انديشکده سياستگذاري صنعتي امير کبير بر روي آنتن شبکه اول سيما رفت.
تاريخ: 19/01/1396
برنامه ثريا با حضور دکتر حجت ميان آبادي، استاد دانشگاه و متخصص ژئوپليتيک آب و دکتر مهدي فلاح، پژوهشگر جوان کشاورزي و کنترل ريزگردها به مشکلات و مسائل خوزستان پرداخت و بصورت علمي کانون‌هاي داخلي و خارجي ريزگردهاي اين استان را تبيين و ريشه يابي کرد.
تاريخ: 21/12/1395
درشرايطي که سه سال است پروژ¬ه¬هاي فضايي مانند فرستادن موجود زنده به فضا متوقف شده است و دوسال است که ماهواره¬اي پرتاب نشده است، برنامه ثريا ميزبان دکتر محسن بهرامي رئيس سازمان فضايي ايران و معاون وزير ارتباطات بود تا به ريشه يابي اين وقفه سه ساله بپردازد. اين در حالي است که رهبر انقلاب حدود چهار ماه پيش در ديدار با نخبگان علمي جوان از روند کند صنعت فضايي گلايه و ابراز نگراني کردند و از مسئولين امر مطالبه کردند که اين طرح¬¬هاي مهم نبايد مطلقا تعطيل يا نيمه تعطيل باشد.
تاريخ: 07/12/1395