آرشیو برنامه ها

برنامه تلويزيوني ثريا در طليعه 35 امين فجر انقلاب اسلامي، به بررسي و نمايش دستاوردهاي کشور در حوزه فناوري پهپاد(پرنده هدايت پذير از دور) پرداخت. در ابتداي اين برنامه خلاصه اي از مستند شکار طبس که در باب شکار پهپاد پيشرفته آمريکايي RQ-170 و رمز گشايي اطلاعات آن بود و ساعاتي قبل از شبکه يک سيما توسط همين برنامه پخش گرديده بود بازپخش شد. مهندس محمد اسلامي، معاون امور تحقيقاتي و صنعتي وزير دفاع در اين برنامه ثريا در مورد قابليت ها و ويژگي هاي پهپاد آمريکايي RQ-170 گفت: اين پرنده آخرين دستاورد فناوري آمريکاست اسلامي در باب ادعاهاي مطرح شده در مورد تصادفي بودن به دست آوردن اين پهپاد نيز تاکيد کرد: اگر اين ادعاها صادق باشد و پهپاد دچار حادثه شده و سقوط کرده باشد يقينا به واسطه اندازه بزرگ و جرم زياد دچار صدمات شديدي مي شده است اما اين پهپاد بدون هيچ آسيبي به زمين نشانده شده است.
مستند بلند پيرامون شکار و رمزگشايي پهپاد RQ170 آمريکا در برنامه اين هفته ثريا پخش شد.
برنامه ثريا در نهمين برنامه سري جديد خود با توجه به زمزمه هاي حذف قانون موسوم به حذف کنکور در مجلس شوراي اسلامي موضوع کنکور را در دستور کار خود قرار داد.
برنامه تلويزيوني ثريا در هفتمين برنامه از سري دوم خود به بررسي موضوع جمعيت در کشور پرداخت. قاضي زاده سخنگوي کميسيون اجتماعي و رئيس کميته جمعيت مجلس شوراي اسلامي در ادامه گفت: که در دنيا در سير تاريخي سه فرضيه در مورد جمعيت وجود داشته است.